Image Alt

Wystawy

sztuka współczesna

NADCHODZĄCE WYDARZENIA

spotkanie ze sztuką w kameralnej atmosferze

sztuka współczesna

WYSTAWY ZAKOŃCZONE

sprawdź, co ciekawego działo się do tej pory

29 września - 12 października 2023

JAKUB KOZŁOWSKI

remembered forgotten

Przedstawiciel pointylizmu, powoli konstruuje obrazy na płótnie za pomocą małych punków w kolorach podstawowych przyczyniając się do dalszej utraty pierwotnej informacji, a tym samym zwielokrotniając liczbę możliwych znaczeń i wzmacniając dezorientujący charakter przedstawianej sceny.

28 lipca - 18 sierpnia 2023

Katarzyna MOCZULSKA

inside outside - debiut

Mimo uniwersalności poruszanych przez artystkę tematów, w tych pracach obecny jest wątek autobiograficzny. Pojawia się chociażby w wyborze przedmiotów oraz ich konfiguracji. Katarzyna Moczulska komentując kondycję współczesnego człowieka, pośrednio przemyca historie o samej sobie.

2-15 czerwca 2023

Piotr CZAJKOWSKI

metro

Paryż! Metropolitalny pępek Europy. Artysta zapełnia obszar płótna nazwami stacji paryskiego metra. Ciągi nazw tworzą napięcia, przywołują wspomnienia i marzenia. Zapraszają do indywidualnego odczytania miasta, do przyjrzenia się jego tkance, do lektury śladów przeszłości, niuansów politycznych i topograficznych.

20-22 kwietnia 2023

Faces of Art

sztuka, kreatywność
i technologia bez granic

Trzydniowy festiwal prezentujący różne oblicza sztuki realizowane w przestrzeniach Garnizonu. W programie między innymi wystawy, pokazy mody, performance, wirtualna rzeczywistość.

3-15 marca 2023

Studenci ASP

NIEUCHWYTNI

15 młodych, utalentowanych artystów z pracowni prof. Macieja Świeszewskiego, który stara się zaszczepić młodym twórcom szacunek zarówno do warsztatu malarskiego jak i intelektualnego, gdyż Istotą malarstwa nie jest jedynie mechaniczne naśladownictwo natury, niezwykle ważną jest treść, jaką artysta pragnie widzowi przekazać.

2-16 grudnia 2022

TOMASZ KOCLĘGA

KRUCHA DOSKONAŁOŚĆ

Ukazanie wielkości człowieka z jego pięknem, geniuszem, nieskazitelnością a z drugiej strony delikatnością, kruchością, nieporadnością w zmaganiu się z rzeczywistością. Doskonałe wyczucie formy umożliwia zgłębianie i odkrywanie prawdy o człowieku, zarówno w sferze emocjonalnej jak również na poziomie intelektualnym.

Poniedziałek - Piątek: 9:00 ‒ 19:00
Sobota: 10:00 ‒ 14:00

Garnizon
ul. Norwida 3
80-280 Gdańsk

Parking podziemny -1
ul. Białoszewskiego 8 | YOKO
Pierwsza godzina - bezpłatna