Image Alt

Jakość muzealna

specjalistyczne materiały

Prawdziwe rzemiosło

Bardzo bogaty wachlarz umiejętności, zdobyte doświadczenie, stosowanie innowacyjnych technik oprawy umożliwia nam kreowanie najbardziej nietypowych projektów i realizacji.

Mamy w rękach prawdziwe rzemiosło, które jest jednocześnie naszą pasją. Każda oprawiana przez nas praca jest kolejnym wyzwaniem pod względem technicznym i artystycznym.

Do oprawy wykorzystujemy najlepsze dostępne na rynku specjalistyczne materiały i akcesoria muzealne. Mamy największy wybór szkła muzealnego oraz akrylu muzealnego z filtrami UV do 99% w różnych formatach.

Stosujemy najlepsze materiały dostępne na rynku: bezkwasowe plecy, bezkwasowe kartony passe-partout i szkło z filtrem UV zabezpieczają cenne i delikatne prace.

Mamy na swoim koncie już kilka dużych realizacji muzealnych, wykorzystujemy techniki oprawy zgodne ze standardami muzealnej ochrony dzieł sztuki.

oprawa obiektów muzealnych

Kompetencje

Sposób bezinwazyjnej oprawy obiektów, w którym szczególny nacisk kładzie się tu na dobór odpowiednich materiałów o neutralnym PH oraz techniki montażu obiektu z passe-partout.

Eksponaty przestrzenne umieszczamy w specjalnie do tego przygotowanych gablotach, wykonanych z różnych materiałów. Tworząc oprawę, każdorazowo dobieramy ją do oprawianego przedmiotu.

przykładowe eksponaty

Muzeum II Wojny Światowej

MAPA GENERALNEGO PLANU WSCHODNIEGO

17 listopada 1942

Poniedziałek - Piątek: 9:00 ‒ 19:00
Sobota: 10:00 ‒ 14:00

Garnizon
ul. Norwida 3
80-280 Gdańsk

Parking podziemny -1
ul. Białoszewskiego 8 | YOKO
Pierwsza godzina - bezpłatna